Prawo spadkowe to przykład na to, że białe nie jest białe a czarne nie jest czarne.

Blog Anny Tarczyńskiej o dziedziczeniu.

radca prawny

Od lat prowadzę sprawy spadkowe. Doradzam, konsultuję, występuję w sądzie. Wyjaśniam moim Klientom zawiłe i zaskakujące kwestie związane z zachowkiem. Przez lata doświadczeń nauczyłam się rozumieć różne potrzeby moich Klientów. Z obserwacji tych potrzeb powstało F.C.C., którego jestem założycielką. więcej...

Subskrybuj blog

dziedziczenie a pozbawienie władzy rodzicielskiej

Chcę Ci powiedzieć, że pozbawienie władzy rodzicielskiej nie ma wpływu na dziedziczenie.

Pozbawienie władzy rodzicielskiej nie likwiduje więzi cywilnej pomiędzy rodzicem a dzieckiem. Zlikwidowane zostaje tylko prawo do decydowania o dziecku. Ale matka nadal pozostaje matką, ojciec-ojcem, a dziecko-ich dzieckiem.

Gdy jeden lub oboje z rodziców zostaną pozbawieni władzy rodzicielskiej, to i tak ich dziecko po nich dziedziczy. Nawet wówczas gdy dziecko nie widziało rodzica od wieeeelu lat. Również rodzice dziedziczą po swoim dziecku, jeśli zmarłoby przed nimi.

Niestety, dziedziczeniu podlegają zarówno aktywa jak i długi. I właśnie z tymi długami jest największy problem. Bo wiadomo, skoro władza rodzicielska została rodzicowi odebrana, to znaczy zazwyczaj – że pomiędzy rodzicem a dzieckiem nie ma kontaktu. A jak nie ma kontaktu, to często nie wiemy czy rodzic ma majątek, czy długi. Czasem nie mamy nawet informacji, że zmarł.

Zależy mi na tym, abyś nie popadła / abyś nie popadł w kłopoty 😎 . Dlatego informuję Cię o tym wszystkim. Pamiętaj, że aby uchronić się przed dziedziczeniem długów trzeba działać szybko.

.

Share Button

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *