Prawo spadkowe to przykład na to, że białe nie jest białe a czarne nie jest czarne.

Blog Anny Tarczyńskiej o dziedziczeniu.

radca prawny

Od lat prowadzę sprawy spadkowe. Doradzam, konsultuję, występuję w sądzie. Wyjaśniam moim Klientom zawiłe i zaskakujące kwestie związane z zachowkiem. Przez lata doświadczeń nauczyłam się rozumieć różne potrzeby moich Klientów. Z obserwacji tych potrzeb powstało F.C.C., którego jestem założycielką. więcej...

Subskrybuj blog

Mąż otrzymał darowiznę, czy żona ją dziedziczy ?

TAK.

Dziedziczy się WSZYSTKIE składniki majątku należące do małżonka. Zarówno te, które stanowią majątek wspólny, jak i te, które należą do majątku osobistego żony czy męża (majątek osobisty najczęściej pochodzi z darowizn i spadków).

P.S. Gdyby mąż nie chciał, by żona dziedziczyła po nim tę darowiznę, może sporządzić testament i zapisać komuś innemu  np. nieruchomość otrzymaną w darowiźnie.

 

Share Button

KOMENTARZE (2)

  1. Pietraszka Ireneusz /

    Witam Serdecznie,sprawa dotyczy dziedziczenia długów po zmarłym ojcu który został pozbawiony praw rodzicielskich.Wiem ,dopiero teraz się dowiedziałem że mam tylko czas do 6 m-cy na zrzeczenie się „super”spadku.Czy jest jakaś możliwość na obronę , po przekroczeniu w/w 6 m-cy ? Sprawa wyznaczonej jest za trzy tygodnie sprawie i jak na tą chwilę bezradnie rozkładam ręce bo nie dość że całe życie wychowywał się w innej rodzinie to jeszcze nie można żyć zostawiając przeszłość za sobą.Nie wiem kto wymyślił takie prawo ale to co najmniej chore a o sprawiedliwości już nawet nie wspomnę…Dziękuję za odpowiedź .Irek

  2. małgorzata /

    jeśli dostanę połowę nieruchomości od mamy a drugą dostanie moja siostra to czy po mojej śmierci prawo do spadku będą mieli tylko mój mąż i dwoje dzieci czy siostra też?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *